Bahçeli-Akşener gerilimi: Arka planında ne var?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul Beylerbeyi’ndeki evinin önüne gelen bazı ülkücü grupların MHP lideri Devlet Bahçeli lehine slogan atması ve sonrasında karşılıklı sert eleştiriler, iki isim arasında MHP’de başlayan hesaplaşmanın bitmediğini ortaya koydu. Gerilim, Mart ayında yapılacak yerel seçim yaklaştıkça artacağa benziyor.

Tırmanan gerginliğin fitilini, Akşener’in salı günkü grup toplantısında MHP’nin TBMM’ye sunduğu af yasa teklifi ile ilgili yaptığı sert eleştiriler ateşledi.

Akşener’in, Bahçeli’nin “Tekeden süt çıkmaz” sözünü anımsatarak yaptığı ” Evet, tekeden süt çıkmaz.. Ama bilinsin ki, Saray yancısından da milliyetçi olmaz. Milliyetçiden de Saray paspası olmaz, olamaz. Ne yana çeksen o yana uzayan lastik adamlardan milliyetçi olmaz, olamaz” sözlerine önce MHP yöneticileri, ardından da Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı aynı sertlikteki açıklamayla yanıt verdi.

MHP liderinin sosyal medya hesabından yaptığı “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” sözlerinin ardından ülkücü tabanın “gereğini yapmak için” harekete geçtiği değerlendirmesi yapılıyor.

casino maxi